Lidrano 2019.

Autor: Kristina Golubić Smojver, 28. 2. 2019.

Na ovogodišnjem Lidranu našu je Školu predstavila Renata Dorić, učenica 2. razreda kozmetičara. Čestitamo!

Žena si, možeš sve

Ljepotice, znam koliko toga skrivaš u dubini svoje duše. Milijun stvari o kojima šutiš i nikome ni riječi ne progovaraš, a trebala bi, i sama znaš da bi. Bez obzira na sve, želim da znaš. Ponosna sam na tebe! Život te nije uvijek milovao i stvarno mi je žao zbog toga. Unatoč svemu, ti si uspjela zadržati glavu visoko gore i imala si snage da se nastaviš i dalje boriti. Budi ponosna na sve što si do sada prošla i na onome što si postala. Prestani biti tako stroga prema sebi! Sve će dobiti smisao jednoga dana. Zapamti, sve što se sada događa ima određeni razlog. Na pravom si mjestu i tu trebaš biti. Dakle, diši, budi strpljiva i vjeruj u tijek svog života. Pusti sva očekivanja koja si stvorila u svojoj glavi. Prihvati stvarnost kakva je i kakva će ti u budućnosti doći. Nemoj sve shvaćati osobno i ne dozvoli drugima da te povuku. Ljudi imaju jednu groznu naviku, a to je da ogovaraju druge, iako ih ne poznaju. Tračaju gdje stignu, ne sluteći da će baš njih stići Božja kazna zbog lajavosti i podmuklosti. Nipošto ne smiješ dozvoliti da te njihove riječi povrijede jer to bi značilo da su uspjeli u namjeri da te ponize i pobijede, a to je nemoguće. Jesi si igdje vidjela lavicu da bježi od obične mačke? Da se prelijepi soko plaši odvratnih lešinara? Da žena sa čistim karakterom bude osramoćena od ljudi s prljavim obrazom? Oni takve nadjačaju u sekundi. Zato, pusti ih, neka pričaju. Nečiji napad je često i poziv u pomoć. Kada te ljudi povrijede, pokušaj shvatiti njihovu stranu priče. Oprosti im. Uči iz njihovih nedjela, a zatim pusti da ostanu u prošlosti. Nije sve uvijek onako kako se čini. Prihvati stvari koje te razlikuju od drugih, prigrli ih jer si upravo zbog njih jedinstvena i posebna.  Nisi toliko slomljena kao što možda misliš. Ti si jača od bilo čega što te pokuša srušiti. Preživjet ćeš, nećeš biti žrtva. Sada, kada ti je tvoja duša to rekla, pokušaj biti nježnija prema sebi jer obje znate da radiš najbolje za sebe. Stvori smislen život na koji ćeš biti ponosna. Obećaj sebi da ćeš uvijek izvući ono najbolje i najviše iz svega. Nikada ne dopusti da ti bilo tko stane na putu prema tvojim ciljevima u životu. Što je još važnije, nikada nemoj odustati od svojih strasti i snova. Nemoj gubiti vrijeme na ljude koji ne vjeruju u tebe, takve ne trebaš u životu. Okruži se ljudima koji te potiču i nadahnjuju. Zaslužuješ svijet, pa čak i malo više. Pametna si. Ti si lijepa. Ti si dovoljna. Ti si hrabra. Ti si snažna. Ti si sve. Ti si voljeno biće. Ti si MAJKA (izvor novog života). I ono najvažnije, ti si ŽENA. A žena može sve. Pokušaj se ne oslanjati na druge radi vlastite sreće. Na kraju dana ti si svoja garancija za sreću i to nikada nemoj zaboraviti. Pomozi drugima. Budi dobra prijateljica i pobrini se da si ljubazna prema svojoj obitelji. Budi nesebična, ne sebična. Voli kao da nikada prije nisi osjetila bol. Ako ne možeš pronaći snage za to, samo se pobrini da uvijek pronađeš dovoljno ljubavi za sebe. Ti si draga, toliko jaka. Toliko si puta do sada izašla iz svega kao pobjednica. Svijet te pokušao srušiti, ali mu nisi dozvolila. Zahvali svojoj prošlosti jer je od tebe stvorila bolju osobu. Nije suđeno da sve koje upoznaš ostanu uz tebe zauvijek. Ljudi će te napustiti, naprotiv, ostavljat ćeš i ti. Ljudi će te razočarati, ali ono što možeš naučiti je cijeniti ih za ono što su te naučili. Zahvali onima koji su ostali, a prazna mjesta na kojima su sjedili oni koji su otišli, popuni novim ljudima. Budi ponosna što nikada nisi odustala kada je bilo najteže. Ti potičeš i inspiriraš druge. Ostani tako jaka. Znaš da zaslužuješ svijet. Sada idi i osvoji ga!

« Svibanj 2024 »