Industrijsko-obrtnička škola Virovitica na Viroexpu 2013.

Autor: Maja Volenik, 30. 1. 2013.

Danas se sreća nadvila nad ovim gradom

danas zajedno frizeri, cvjećari i kozmetičari

počastit će vas svojim radom.

Kao što ljubav krasi svaku mladu,

ukrasiše ju danas i oni…

Haljina protkana nježnim laticama cvijeća,

haljina bijela, čista,

na njima blista.

Ovim stihovima započeli smo našu, sada već tradicionalnu, Frizersko-modnu reviju na Viroexpu. Viroexpo, 18. međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede održan je u Virovitici od 18. do 20. siječnja 2013. Spoj prirodne ljepote i učeničkih radova provlačio se kroz zanimljiv program kroz koji nas je vrlo profesionalno vodio učenik trećeg razreda frizerskog usmjerenja, Marko Doktor. Na glavnoj pozornici Viroexpa, uz reviju vjenčanica koje su nosile prekrasne učenice naše škole, predstavljene su prigodne i očaravajuće vjenčane frizure učenika frizerskog usmjerenja pod vodstvom mentorica Željke Vargović i Klaudije Fadljević-Gomerčić. Pod vodstvom mentorica Nikoline Pinc i Nikoline Dubac, učenice kozmetičarskog usmjerenja pobrinule za besprijekoran make-up modela. Nezaobilazan detalj svakog vjenčanja svakako je i buket cvijeća pa su tako mladenke u rukama nosile vjenčane bukete koje su izradili učenici cvjećarskog usmjerenja pod vodstvom mentorica Vlaste Honjek-Golinac i Kristine Horvat-Vargović.

Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, također je imala svoj štand na kojem su svoje proizvode izlagali učenici stolarskog usmjerenja, koje su izradili s nastavnicima praktične nastave Goranom Horvatom i Milanom Lučićem. Na štandu smo predstavili i našu inovaciju, samonatapajući stalak za cvijeće koji se ne mora navodnjavati mjesec dana. Stalak radi na principu da se cvijeće zalijeva kap na kap, a  može se podešavati ovisni o vrsti cvijeta.

Ako niste bili u pravo vrijeme na pravom mjestu te niste uspjeli pogledati naš program ili obići izložbeni prostor na Viroexpu, slobodno možete zaviriti u našu fotogaleriju te pogledati što smo napravili i kako nam je bilo.