8. Ljetna škola učeničkog zadrugarstva u Kraljevici

Autor: Slobodan Koletić, 28. 8. 2020.

U 8. Ljetnoj školi su sudjelovale učenice Josipa Ribić i Ramona Vinković, zanimanja cvjećar, Industrijsko-obrtničke škole Virovitica. Ljetna škola se održala u Nacionalnom centru Tehničke Kulture Kraljevica od 11. 8. – 17. 8. 2020. Sudionici Ljetne škole su bili mladi zadrugari podružnice HUUZ-a Virovitičko-podravske županije.

Održane su radionice:

1. Oslikavanje platnenih vrećica

2. Pletenje narukvica

3. 3D modeliranje i pirografije

4. Oslikavanje modelarske šperploče

5. Izrada vješalica za ključeve

U popodnevnim satima, nakon radionica, zadrugari su sa svojim voditeljima posjetili Planetarij koji se nalazi u sklopu ASR - Astronomskog Centra Rijeka na Trsatu.  Ponovili su što su komete, meteori i istraživali su  komete pomoću svemirskih letjelica. Pogledali su film Carstvo svjetlosti. Nakon planetarija su se prošetali po Trsatu i o njemu ponešto naučili.

Zatim su zadrugari posjetili Aquarium u Crikvenici i oduševili se raznolikim i zanimljivim primjercima riba, rakova i gmazova Jadrana i tropskih mora. Imali su i slobodno vrijeme za druženje i boravak na moru.

Učenice Ramona i Josipa su oduševljene ovom Ljetnom školom, evo što su rekle:

R. V. „Ovu ljetnu školu ću pamtiti najviše po novim prijateljstvima i novim iskustvima. Radionice su bile jako zanimljive i poučne, a najviše mi se svidjela radionica pletenja  narukvica “

J.R. „ Ova ljetna škola mi je jedno divno iskustvo, puno toga sam novoga naučila, a najviše mi se svidjelo oslikavanje platnenih vrećica i pletenje narukvica. Izleti koje su nam organizirali bili su vrlo interesantni. “

Na kraju Ljetne škole postavljena je izložba radova vrijednih i kreativnih zadrugara te su im podijeljene diplome i priznanja za sudjelovanje u 8. Ljetnoj školi učeničkog zadrugarstva.

Kako je učenicama bilo, pogledajte u foto-galeriji.

« Svibanj 2024 »