Mobilnost+ za Internacionalizaciju+

Erasmus+ KA102 projekt „Mobilnost+ za Internacionalizaciju+“

U okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2019. godinu za program Erasmus+, Ključna aktivnost 2, područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, Agencija za mobilnost i programe EU prihvatila je projektni prijedlog Industrijsko-obrtničke škole Virovitica pod nazivom Mobilnost+ za Internacionalizaciju+ te mu odobrila financijsku potporu u iznosu od 21.884 eura.

Tijekom projekta, projektni timovi Industrijsko-obrtničke škole Virovitica, Akademie remesel Praha-Stredni skola technická (Češka Republika) i Šolski center Novo Mesto (Slovenija), održat će dva transnacionalna sastanka i tri kratkoročna treninga sudionika mobilnosti, u svakoj školi po jedan, na kojem će iznijeti i procijeniti svoje primjere dobre prakse u primjeni ECVET-a u mobilnosti učenika.

U projektu će sudjelovati po tri člana projektnog tima iz svake škole, ukupno devet sudionika, a sam projekt trajati će godinu dana.

Najznačajniji rezultati projekta bit će uspostavljeno partnerstvo između škola, povećana znanja i vještine projektnih timova škola za primjenu ECVET-a u mobilnosti učenika kao i izrađeni priručnik za primjenu ECVET-a u kojem su partneri na osnovi određenih kriterija odredili zajednički primjer najbolje prakse.

Održan prvi transnacionalni partnerski sastanak

Prvi transnacionalni partnerski sastanak održan je 29. listopada 2020. s početkom u 14.00 sati putem aplikacije Cisco Webex. Na sastanku su bile predstavnice i članice projektnog tima iz: Akademie remesel Praha - Stredni skola technicka, Prag gospođa Marketa Pisoftova, Šolskog centera Novo Mesto gospođa Lorena Mihelač i Industrijsko-obrtničke škole Virovitica gospođe Maja Volenik i Silvija Pošta.

Na sastanku je dogovoreno na koji ćemo način postići ciljeve projekta, a uspostavom partnerstva i suradnje između škola sudionica u projektu radi povećanja kapaciteta za rad na transnacionalnoj razini. Kako izraditi Priručnik i kvalitetno primijeniti ECVET u mobilnosti učenika. Razgovarali smo o radu na web stranici projekta, logotipu i formiranju Povjerenstva projekta. Detaljnije smo se osvrnuli na izradu Priručnika te pojasnili koje sastavnice treba sadržavati i što se očekuje od škola partnera prilikom izrade navedenoga priručnika.

« Srpanj 2022 »