Učenici, sada već 3. F i 4. KO, bili su sa svojim razrednicama na maturalnom putovanju od 24. do 28. kolovoza

Autor: Maja Volenik, 13. 9. 2017.

Nakon noćne vožnje stigli smo u Beč, gdje smo zastali razgledati grad, a najviše od svega nas se dojmio dvorac Schoenbrunn i vrtovi Schoenbrunn. Nakon zajedničkog ručka, tradicionalne bečke šnicle, nastavili smo put prema Pragu.

Uz objašnjenja „vodičke“ sljedeći smo dan razgledali Prag- Hradcany,  katedralu sv. Vita, Zlatnu ulicu, Malu stranu, crkvu sv.Nikole, Loretanski samostan… Vozili smo se brodom po Vltavi te navečer išli u disco.

Sljedeći dan otputovali smo u Mladu Boleslav u tvornicu Škode, a poslijepodne iskoristili smo za razgledavanje ostatka zlatnog grada Praga - Narodno kazalište, Akademija znanosti, Stari grad, Vaclavov trg, Nacionalna galerija, Trg Republike, Vijećnica, Praška brana, Židovska četvrt…..

Četvrti dan je svima bio najzanimljiviji. U gradu Liberecu posjetili smo IQ Landiju - moderni znanstveni centar s planetarijem i stotinama interaktivnih igara. Tamo smo doslovno ušli u svijet znanosti i tehnologije koji vas zgrabi i ne pušta. Jednom rečenicom - to je svijet fascinantnih eksperimenata i pametne zabave.

Peti dan smo nakon doručka napustili hotel i uputili smo se prema Slovačkoj. Nakon impresivnog posjeta tvornici VW krenuli smo prema Bratislavi gdje smo vidjeli Bratislavski hrad, katedralu sv. Martina, Slovaško narodno kazalište, Hlavne namesti, Primicialne namesti, Frantinske namesti, Mihaelova vrata i druge znamenitosti prelijepe Bratislave.

Slobodno vrijeme iskoristili smo za šetnju i fotografiranje. (Fotografije možete pogledati u galeriji)

U Viroviticu smo se vratili u kasnim noćnim satima ili bolje rečeno ranim jutarnjim satima 29.8.2017.